Absolutní vítěz ankety Nejlepší sportovec junior 2015 - Tomáš Franta

Startuje projekt Nejlepší sportovec junior Ústeckého kraje 2016.

Jde o projekt, který usiluje o podporu mládežnického sportu všeho druhu a klade si za cíl nabídnout co největšímu počtu dětí a mladých lidí smysluplné volnočasové aktivity.
Vyhlašovatelem je akciová společnost European Press Holding, realizací byla pověřena vydavatelská skupina Metropol.
Záštitu nad tímto projektem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Nejlepší juniorské sportovce volí široká veřejnost v této webové anketě. Nominace pěti nejúspěšnějších sportovců společně se stručným odůvodněním návrhu z každého okresu Ústeckého kraje zaslali předsedové krajského a okresních výborů České unie sportovců v Děčíně, Chomutově, Litoměřicích, Lounech, Mostě, Teplicích a v Ústí nad Labem, kteří jsou zároveň porotci a dbají na čistotu průběhu ankety.

Čtenáři mohou podpořit vlastního favorita v této internetové anketě. Tipující může určit vítěze ankety v každém okrese, absolutním vítězem se pak stane sportovec junior, který obdrží nejvyšší počet hlasů. Slavnostní vyhodnocení se uskuteční ve druhé polovině listopadu.

Hlasovat můžete do 6. listopadu 2016.

V této kategorii jsou nominováni:

Matěj Ščerba

Athletic club Ústí nad Labem, skok o tyči, účastník mistrovství světa juniorů 2016, vítěz mezistátního utkání juniorů v Maďarsku 2016, mistr ČR juniorů 2016, mistr ČR mužů do 22 let, výkonem 5,10 metru vylepšil krajský rekord juniorů i mužů, kromě skoku o tyči se prosazuje také ve skoku do dálky, když si vylepšil osobní rekord na 6,98 metru.

Hlasovat

Tomáš Šálek

SKP Sever Ústí n. L., box, váha +91 kg., 5. místo na ME juniorů a mistr ČR.

Hlasovat

Daniel Drábek

Sport Union Ústí n. L., karate, Mistrovství Evropy 2016 EGKF, kumite 2. místo (Rakousko, Steyr), EURO GRAND PRIX, AUSTRIA OPEN, EKF- kumite 2. místo (Rakousko, Salzburg), EURO GRAND PRIX Plzeň EKF, - kumite 3. místo, Mistrovství ČR 2016 Goju Ryu (Brno) – kumite 1. místo, Otevřené mistrovství ČR, Moravy a Slezska 2016 (Jeseník) – kumite 1. místo, 1. kolo Národního poháru ČR Goju Ryu (Hustopeče) – 1. místo, 1. kolo Národního poháru ČR (Havířov) - kumite 1. místo, 1. místo kumite tým, 2. kolo Národního poháru ČR (Lovosice) – kumite 1. místo.

Hlasovat

Vasil Kušej

FK Ústí n. L., SG Dynamo Dresden, fotbalista, jako mladší dorostenec nastupoval pravidelně za starší dorost v kategorii U19 v klubu FK Ústí n. L. a reprezentoval ČR do 17 let, kdy ve čtyřech mezistátních utkáních vstřelil dvě branky, v současné době je po deseti odehraných kolech s deseti brankami v německé bundeslize do 17 let nejlepším střelcem soutěže.

Hlasovat

Tomáš Polanský

TJ Slavoj Ústí nad Labem, Saarbrücken, stolní tenis, na Mistrovství Evropy juniorů a kadetů v Záhřebu získal bronzovou medaili v kategorii dvouhra junioři, dále stříbro v kategorii junioři družstva, poslední cenný kov získal v kategorii čtyřhra - mix a to stříbro.

Hlasovat

Patrik Žitný

fotbal FK Teplice, středopolař, ač je mu teprve 17 let, již trénuje s ligovým A mužstvem a pravidelně hraje za juniorku žlutomodrých Juniorskou ligu, je reprezentantem U 18

Hlasovat

Matěj Formánek

Šerm TJ Lokomotiva Teplice, loňskou sezonu v kategorii žáků ukončil v jednotlivcích v žebříčku Českého poháru na 7. místě, ve finále MČR byl kapitánem družstva Teplic, které obsadilo 3. místo, v letošní sezoně dorostu je aktuálně na 9. místě, body nasbíral v prvním turnaji Evropského poháru v Budapešti, kde skončil 62. z 215 závodníků.

Hlasovat

Tomáš Pecka

Vzpírání Teplice, hmotnostní kategorie nad 105 kg, v kategorii do 20 let získal 1. místo, v kategorii do 23 let 1. místo na Mistrovství ČR v Holešově.

Hlasovat

Antonín Janetka

Atlet AK Bílina, bronzový medailista na Mistrovství ČR v běhu na 300 m překážek se stal v roce 2016 vedoucím dorostencem na trati 400 m překážek, tím si vybojoval účast na mezistátním utkání, kde skončil třetí a zaběhl zde limit na Mistrovství Evropy v gruzínském Tbilisi, na své první vrcholné akci skončil v silné konkurenci na 20. místě.

Hlasovat

Adéla Civínová

Atletka AK Bílina, v letošní sezoně patřila k české špičce na středních tratích, dvakrát vybojovala bronz a Mistrovství ČR juniorek na trati 3 000 metrů v hale i na dráze.

Hlasovat

Michal Chludil

Box Klub Baník Most, stříbrný na letošním MČR v Ostravě, medaile sbírá i za hranicemi při mezinárodních turnajích, například v Německu. Hlasovat

Dan Skočdopole

Motokáry HKC Racing Team Most, Mistr republiky v motokárové třídě OK Junior, stříbrný v letošním poháru Autoklubu ČR, juniorky Uhlomostu, ploutvové plavání ve složení. Hlasovat

Tým ploutvového plavání

Karolína Dérerová, Karolína Žižková, Eliška Trollerová, Lucie Kolaříková, Daniela Uhlířová, Ilona Běhounková a Dominika Srbová úspěšně závodí ve světových pohárech, kde končí na vrchních příčkách, naposledy byly stříbrné v sibiřském Tomsku. Hlasovat

Tadeáš Procházka

AK Most, atlet, letos bronzový na Mistrovství ČR v Třinci, závodil v hodu koulí.

Hlasovat

Ondřej Král

Badmintonový klub TJ Baník Most, reprezentace ČR na MEJ-U17 v Polsku v soutěži družstev (dělené páté místo) a jednotlivců (osmifinále ve čtyřhře), nejlepší dosažené postavení na BWF Junior Rankings ve dvouhře 20. místo, 3. místo na Romanian Junior ve čtyřhře, stabilním členem juniorské reprezentace.

Hlasovat

Vojtěch Modra

SK kickboxu ASK Lovosice, 1. místo fullcontact juniorů do 65 kg Mistrovství světa v kickboxu asociace WKU Orlando/USA 2016, 1. místo fullcontact juniorů do 63,5 kg Světový pohár asociace WAKO Rakousko 2016, 1. místo fullcontact juniorů do 60 kg Mistrovství ČR Praha 2016, 2. místo fullcontact juniorů do 63,5 kg Czech Open Praha 2016, 2. místo lowkick juniorů do 63,5 kg Světový pohár WAKO Maďarsko 2016, 2. místo fullcontact juniorů do 63,5 kg Světový pohár WAKO Maďarsko 2016, 3. místo K1 juniorů do 63,5 kg Slovak Open Banská Bystrica 2016, 3. místo lowkick juniorů do 60 kg Mistrovství ČR Praha 2016.

Hlasovat

Michaela Červínová

ASK Lovosice – atletika, MČR hala 800 m - 1. m, MČR dráha 800 m - 1. m, mezistátní utkání Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, ČR dorostu 800 m - 2. m, MČR 22 – 800 m - 2. M, účastnice ME (Tbilisi) do 17. let, držitelka nejlepšího letošního výkonu na 800 m své kategorie.

Hlasovat

Tadeáš Konschill

VK Slavoj Litoměřice, Mistr ČR v dvojskifu dorostenců, Mistr ČR ve sprintu osem dorostenců, Vicemistr ČR ve sprintu dvojskifů dorostenců.

Hlasovat

Kristýna Malířová

ASK Lovosice, skok vysoký: 1. místo MČR - hala/175 cm dorost, 1. místo MČR - dráha/174 cm dorost, 5. místo MČR - dráha/176 cm mužů a žen, 5. místo MČR - dráha/169cm do 22 let, 1. místo Olympic Hopes- dráha/176 cm, 1. místo Mezistátní utkání CZE-HUN-SLO-SVK-CRO/171 cm, 27. místo ME Tbilisi 162 cm (velká část výpravy zdravotní problémy, včetně Malířové).

Hlasovat

Tereza Fišerová

Klub kanoistiky Roudnice nad Labem, Mistrovství světa juniorů Krakow – Polsko - mistryně světa v kategorii C 1 + 1, místo v kategorie k1 hlídky, Mistrovství Evropy juniorů Solkan – Slovinsko - 3. místo v kategorie C1 + 2. místo C1 hlídky + 1. místo v kategorie K1, žebříček juniorů v ČR, 1. místo v kategorii K1, 1. místo v kategorii C1, Mistrovství České republiky dospělých – 1. místo v kategorii C 1.

Hlasovat

Jan Zabystřan

LK Chomutov, dvojnásobný juniorský mistr světa ve sjezdovém lyžování v kategorii U18, k tomu má ještě dvě stříbrné medaile. Na ZOH mládeže v Lillehammeru 8. v obřím slalomu a šestý v kombinaci.

Hlasovat

Markéta Štolová

Atletika VTŽ Chomutov, 2. na MČR dorostu, semifinalistka ME dorostu v běhu na 100 m překážek.

Hlasovat

Tomáš Franta

TJ Slávie Chomutov, v roce 2016 sedminásobný mistr ČR dorostu a dvojnásobný mistr ČR dospělých, držitel českých rekordů dospělých na 50 a 100 m znak, na MEJ v Maďarsku doplaval na pátém místě (100 znak) a šestém místě (50 znak).

Hlasovat

Ondřej Bišický

Rychlostní kanoistika SC 80 Chomutov, stále teprve 18letý kanoista byl mezi muži 6. na ME K2 200m, 10. na MS K2 200m, 1. na MČR K2 200 m.

Hlasovat

Matyáš Svoboda

Piráti Chomutov, hokejový útočník, reprezentant ČR v ledním hokeji, vítěz Memoriálu Ivana Hlinky, prestižního turnaje reprezentačních týmů, aktuálně hráč kanadského juniorského týmu Peterborough Petes.

Hlasovat

Michal Švorc

BIG Shock, triatlon, mistr Evropy v XTERA Triatlonu v Zittau (SRN).

Hlasovat

Anna Jiřina Pavlasová

HC Děčín, hokej, hraje nejvyšší soutěž v této kategorii, členka reprezentace ČR do 15 let, na zimní olympiádě mládeže získala bronzovou medaili z rychlobruslení a stříbrnou ve stejné disciplíně ve štafetách.

Hlasovat

Vojtěch Duda

Klub vodních motoristů Děčín, obhájil titul Mistra ČR Formule Future na mistrovství světa v Lotyšsku se umístil na 4. místě, závodí na motorovém člunu v kategorii M1.

Hlasovat

Kateřina Zárubová

TJ Kajak Děčín, rychlostní kanoistika, 3x ve finále Olympijských nadějí, 2 x semifinále na mistrovství Evropy 1 x bronz, 1 x stříbro regata Piešťany, 6 x zlato na MČR.

Hlasovat

Václav Raška

Steep Praha, vodní pólo, mistr ČR.

Hlasovat

Stanislav Burian

Stadion Louny, cyklokros, MČR – 22. místo, Český pohár 11. místo, Tuchořice 14. místo, Hradec MR na silnici Plzeň 9. místo.

Hlasovat

Marie Hnízdilová

SK Jazzmani Žatec, plavání, 4x mistryně ČR na znakových tratích, juniorská reprezentantka ČR.

Hlasovat

Lucie Nesnídalová

Lokomotiva Žatec, vodní slalom, letos 1. místo na MČR, vyhrála všechny pohárové závody, loni 3. místo na MČR žáků.

Hlasovat

Beata Havlíčková

Tenisový klub Louny, tenis, umístění na 4. místě žebříčku žákyň.

Hlasovat

Karolína Jánská, Eliška Martinovská

Fitness studio Louny, sportovní aerobik, 1. místa na MČR junior pár 2015, 1. místa na MČR junior pár 2016.

Hlasovat
Vytvořil: Patrik Kulíšek